O firmie

Historia

Firma Pureko Sp. z o.o. w 2019 roku obchodziła swój jubileusz 10-lecia działalności na rynku. Spółka rozpoczęła działalność 2009 roku w Myszkowie, na terenie wynajętych hal należących niegdyś do znanego w czasach PRL producenta pralek wirówkowych „Frania”.

Rozwój

Tempo rozwoju Przedsiębiorstwa było tak dynamiczne, że Właściciele szybko podjęli decyzję o poszukiwaniu nowej i większej lokalizacji. Spośród kilku wariantów rozrzuconych po całym kraju, zarząd postawił ponownie na Myszków. Głównymi czynnikami przemawiającymi za pozostaniem w tej samej miejscowości były: zgrany zespół pracowników, sprzyjające inwestorom władze gminy i powiatu oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która dysponowała gruntami na terenie miasta.

Lokalizacja

Od 2017 roku PUREKO działa w okazałym, nowoczesnym zakładzie, stając się jednocześnie wizytówką Myszkowa, ponieważ Fabrykę zlokalizowano bezpośrednio przy nowo wybudowanej obwodnicy miasta.

Wzrost

Chcąc utrzymać tempo wzrostu Przedsiębiorstwa dzięki kompleksowej obsłudze klientów przed trzema laty właściciele podjęli decyzję o kolejnej inwestycji na terenie nowego zakładu. Tym razem padło na produkcję włóknin puszystych, wykorzystywanych głównie w przemyśle meblarskim, włókienniczym i odzieżowym. Chcąc szybko wejść na rynek z nowym produktem firma postanowiła zakupić bardzo zaawansowaną technologicznie, nowoczesną i o bardzo dużej wydajności linię produkcyjną zbudowaną pod patronatem francuskiej firmy AndritzAsselin-Thibeau (posiadającej ponad 100 letnią tradycję budowy zgrzeblarek i układaczy) składającą się z maszyn firm Laroche, AndritzAsselin-Thibeau i Schott&Meissner.

Dlaczego my

Fachowe doradztwo

Własny transport

Najwyższa jakość

Ekologia

Od samego początku Pureko stawia na jakość, ekologię oraz budowanie długoletnich relacji handlowych. Oferowane produkty mają atesty higieniczne, certyfikaty Okeotex, oraz atesty trudopalności. Firma posiada bardzo nowoczesne laboratorium wyposażone min. w urządzenia do testów zmęczeniowych oraz komory spalania do badań trudnopalności i zawartości wypełniaczy mineralnych.
Ścinki pianek oraz włóknin zarówno z własnej produkcji jak i skupowane od swoich odbiorców są przetwarzane jako wypełnienia poduszek oraz legowisk dla zwierząt.

Dziś dzięki niezwykłej determinacji właścicieli, zaangażowaniu pracowników na wszystkich szczeblach zarówno produkcyjnych, biurowych jak i menedżerskich śmiało można powiedzieć, że Pureko należy do najbardziej rozpoznawalnych marek zarówno wśród producentów pianek PUR jak i producentów włóknin puszystych.

Za sprawą partnerskich relacji handlowych, przedsiębiorstwu cały czas przybywają nowi odbiorcy min. z polecenia stałych klientów.

Kontakt

PUREKO SP. Z O. O.
ul. Inwestycyjna 18
42-300 Myszków
tel. (34) 313 16 87
fax (34) 347 09 85

Śledź nas na:

× Porozmawiajmy!