PUREKO – 10 lat na rynku

Firma Pureko Sp. z o.o. w 2019 roku obchodziła swój jubileusz 10-lecia działalności na rynku. Urodziny firmy są świetną okazją do podsumowań i prezentacji planów na kolejne lata – ale zacznijmy od początku.

Spółka rozpoczęła działalność w 2009 roku w Myszkowie, na terenie wynajętych hal należących niegdyś do znanego w czasach PRL producenta pralek wirówkowych „Frania”. Tempo rozwoju przedsiębiorstwa było tak dynamiczne, że właściciele szybko podjęli decyzję o poszukiwaniu nowej lokalizacji. Spośród kilku wariantów rozrzuconych po całym kraju zarząd postawił ponownie na Myszków. Głównymi czynnikami przemawiającymi za pozostaniem w tej samej miejscowości były: zgrany zespół pracowników, sprzyjające inwestorom władze gminy i powiatu oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która dysponowała gruntami na terenie miasta. Dziś, a w zasadzie już od 3 lat, Pureko działa w okazałym, nowoczesnym zakładzie, stając się jednocześnie wizytówką Myszkowa, ponieważ fabrykę zlokalizowano bezpośrednio przy nowo wybudowanej obwodnicy miasta.

Głównym i pierwszym produktem PUREKO była produkcja i sprzedaż bloków pianki PUR. Dziś firma oferuje ponad 30 gatunków pianek, w skład których wchodzą pianki standardowe o oznaczeniach „T”, pianki wysokoelastyczne typu „HR”, pianki trudnopalne typu CME oraz pianki CMHR – wysokoelastyczne, trudnopalne.

Firma dysponuje bardzo nowoczesną przetwórnią pianek wyposażoną w jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych (między innymi krajarki konturowe CNC poziome i pionowe oraz krajarki karuzelowe o bardzo dużej wydajności i dokładności cięcia – do dziesiątych części mm). Dzięki temu może oferować swoim odbiorcom produkty przetworzone w postaci płyt, formatek, kostek, kasetonów bonellowych, kształtek czy gotowych kompletów.

Chcąc utrzymać tempo wzrostu, dzięki kompleksowej obsłudze klientów, przed trzema laty właściciele podjęli decyzję o kolejnej inwestycji na terenie nowego zakładu. Tym razem padło na produkcję włóknin puszystych, wykorzystywanych głównie w przemyśle meblarskim, włókienniczym i odzieżowym. Chcąc szybko wejść na rynek z nowym produktem, firma postanowiła zakupić bardzo zaawansowaną technologicznie, nowoczesną i o bardzo dużej wydajności linię produkcyjną. Została ona zbudowana pod patronatem francuskiej firmy AndritzAsselin-Thibeau (posiadającej ponad 100-letnią tradycję budowy zgrzeblarek i układaczy), składa się z maszyn firm Laroche, AndritzAsselin-Thibeau i Schott&Meissner.

Od samego początku PUREKO stawia na jakość, ekologię oraz budowanie długoletnich relacji handlowych. Oferowane produkty mają atesty higieniczne, certyfikaty Okeotex oraz atesty trudnopalności. Firma posiada bardzo nowoczesne laboratorium wyposażone między innymi w urządzenia do testów zmęczeniowych oraz komory spalania do badań trudnopalności i zawartości wypełniaczy mineralnych.

Ścinki pianek oraz włóknin zarówno z własnej produkcji, jak i skupowane od swoich odbiorców są przetwarzane jako wypełnienia poduszek oraz legowisk dla zwierząt.

Za sprawą partnerskich relacji handlowych przedsiębiorstwu cały czas przybywają nowi odbiorcy, również z polecenia stałych klientów.

Dziś, dzięki niezwykłej determinacji właścicieli, zaangażowaniu pracowników na wszystkich szczeblach, zarówno produkcyjnych, biurowych, jak i menedżerskich, śmiało można powiedzieć, że PUREKO należy do najbardziej rozpoznawalnych marek zarówno wśród producentów pianek PUR, jak i producentów włóknin puszystych.

Kontakt

PUREKO SP. Z O. O.
ul. Inwestycyjna 18
42-300 Myszków
tel. (34) 313 16 87
fax (34) 347 09 85

Śledź nas na:

× Porozmawiajmy!